Změny jsou. Ale zatím k horšímu


4.duben 2011

Exstarosta Železného Brodu Václav Horáček hodnotí první kroky nového vedení města

ŽELEZNÝ BROD Podzimní komunální volby v Železném Brodě vyhrálo sdružení Občané pro změnu - pro změnu občané vedené Andrém Jakubičkou, který se stal starostou. Bývalý starosta a současný poslanec Václav Horáček nyní hodnotí první zavedené změny.

* Nejznámější novinkou je omezení počtu strážníků.

Jestliže to v lednu vyhlásíme a v lednu a únoru se stane o 90 procent více trestných případů než v minulém roce, tak to o něčem svědčí. Domnívám se, že v tomto případě si každý musí rozmyslet, jestli to chce rušit za takového stavu. Jestliže se tady v poslední době přepadává již za bílého dne, tak to je špatně. Nedomnívám se, že v devíti lidech to lze utáhnout a můj negativní pohled na státní policii v Železném Brodě každý zná. Takže mám z toho trošku obavy a nepomůže tomu ani „domobrana“, což jsou osadní výbory.

* To je další novinka, která se tu zavádí. Co o tom soudíte?

Vstávaly mně vlasy hrůzou, když pan Lhotský na zastupitelstvu řekl, že osadní výbory jsou něco jako pouliční výbory, které byly to nejlepší, co komunismus vymyslel. Pokud se to vrátí do mezí, že se lidi začnou udávat, tak to nemá žádný význam. Pokud ty výbory budou orgánem, který bude dbát na tu svoji dědinu, bude ji rozvíjet a dá i ruku k dílu, ne že bude jenom čekat na prachy, tak proč ne.

Další věcí, co vzbuzuje rozporuplné reakce, je výměna tajemnice. Už jsem to řekl na zastupitelstvu, řekl to i bývalý místostarosta a mnoho dalších - takovou syčárnu tady v Železném Brodě nikdo nepamatuje. Je to slušná ženská a nesmírně fundovaná ve svém oboru. Vím, že jde do důchodu, ale tak udělám souběh a ten další se to naučí. Tajemník je první, co odešel, a teď potřebují najít člověka bez skrupulí, který vyčistí radnici k obrazu jejich. A to bude hrozně špatně. Uvědomme si, že úřad dělají úředníci, nikoliv vedení. Vedení se bude střídat. Když je dobrý úředník a já se ho zbavím, tak to je krátkozraké.

* Zatím jste moc kladů nenašel. Co změna v zadávání zakázek?

Chápu protikorupční opatření, výběrová řízení a podobně. Alemusíme si uvědomit, že zlikvidujeme všechny malé podnikatele. Protože on nemůže neustále koukat na stránky, aby se účastnil poptávkového řízení, protože je zároveň živnostník a zároveň svůj dělník.

* Na co by se vedení města mělo soustředit?

Jak je vidět, tak se půl roku rýpají v tom, aby se něco našlo, a ono se nic nenašlo. Jsem přesvědčen, že jsem měl dobré úředníky. Měli by se od toho oprostit, a když chtěli změny, tak ať všem občanům ukáží, v čem ty změny mají být. Jestliže za půl roku mám použít ten jejich titul změna pro občany, tak to zatím je k horšímu. A podstatně.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - liberecký kraj

Autor:

  • (jh)

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance