Vážení spoluobčané


22.říjen 2013

Vážení spoluobčané,

nadcházející předčasné parlamentní volby s sebou přináší mnoho otázek. Jak bude vypadat Česká republika za několik měsíců? Bojuje se tu skutečně o naši mladou demokracii? A je vůbec koho volit? Je třeba k volbám chodit?

Jak bude vypadat Česká republika za několik měsíců či za několik let, je na nás samých. V uplynulých dvaceti letech tomu tak vždy bylo, a doufejme, že tomu tak bude i nadále. Boj o naši mladou demokracii skutečně svádíme dnes a denně, a tyto volby mohou naznačit (ne-li ukázat), jakou podobu bude mít. V uplynulých třech letech se ne vše podařilo. Je potřeba přiznat si, že vláda, ve které byla také TOP 09, promarnila některé své šance a udělala několik chyb. Je také ale třeba přiznat si, že díky mnoha reformním krokům, které tato vláda realizovala, se daří České republice snižovat státní dluh, nezvyšovat nezaměstnanost a udržet průmysl a služby v dobré kondici. V mnohém jsme se my všichni poučili. Předstupujeme před Vás dnes proto s pokorou a vědomím, že něco se podařilo, a něco musíme napravit. Tak to ale v životě bývá. Nyní je na čase rozdat nové karty.

                                                            


Rádi bychom Vám touto cestou představili, s čím do voleb jdeme, a pro co žádáme podporu. Rozhodli jsme se totiž o Vaše hlasy ucházet nikoli jen obecnými sliby, ale díky konkrétním návrhům, za kterými stojí oba naši lídři – Jan Farský a Václav Horáček.

Jan Farský je autorem „Nejkrásnějšího zákona“. Zákon, který říká, že všechny smlouvy uzavřené ve veřejné správě musí být veřejné. A které jejich autoři nezveřejní, ty jednoduše nejsou. Povinnost se vztahuje na všechny, kdo nakládají s prostředky občanů, tj. obce, kraje, stát, státem vlastněné společnosti. Jsou to smlouvy, kterými je nakládáno s veřejnými prostředky, tak proč by neměly být veřejné? Pokud budou zveřejněny, k mnohému plýtvání nedojde a dalšímu se podaří zabránit tím, že kontrolovat budou občané, konkurence i média. A to efektivně a zdarma. Na Slovensku toto pravidlo platí od 1. 1. 2011 a podle vyjádření premiérky Radičové vedlo k úspoře 30% prostředků. Druhou věcí, které se chce věnovat, je debyrokratizace. Stát a výkon jeho funkcí je čím dál složitější a nepřehlednější. A také dražší. Aniž by ale poskytoval lepší služby. To je potřeba změnit. Cílem je přestat psát stále nové a nové zákony, ale začít ty nefunkční rušit. 

Václav Horáček přichází do předvolebního klání s návrhem na zrušení či omezení většiny ministerských dotací, které jsou rozdělovány jen někam a jen některým. Jsou zdrojem neprůhledného jednání, korupce, lobování. A mnohdy nepomáhají, protože města, která se k nim dostanou, realizují zbytečně i to, co by jinak nedělala, jen proto, že nic jiného takové dotace neumožňují. Proto navrhujeme změnu, která by takovému jednání zamezila a přinesla by více peněz do měst a obcí – tyto finanční prostředky by prostřednictvím Rozpočtového určení daní (RUD) bylo možné spravedlivě rozdělit. Díky tomu by to byly obce a města, kdo by rozhodoval o tom, na co peníze použijí, nikoli ministerští úředníci z Prahy, a kontrolu by měli ve svých rukách opět obyvatelé měst a obcí. Nedovedeme si představit lepší cestu, jak rozdělovat peníze, které plynou z našich daní. K tomu se Václav Horáček dlouhodobě věnuje zákonu o státních úřednících a úřednících místních samospráv. I na jeho profesionálním dokončení by se rád podílel, protože v něm vidí další cestu k profesionální státní správě, která bude úsporná, a ve které bude minimální prostor pro korupci. Peníze, které by stát díky kvalitnímu zákonu o úřednících a zrušení či omezení ministerských dotací ušetřil (a jednalo by se o miliardy korun ročně) by mohl dát na to, kde jsou skutečně třeba. Vzpomeňme si, jak výrazné zvýšení rozpočtů měst a obcí znamenala poslední změna RUDu. Díky návrhu TOP 09 a Starostů se podařilo výrazně zvýšit rozpočty měst a obcí a podpořit tak stavby a opravy komunikací, čističek, údržbu zeleně, školských zařízení a mnohé další. Díky návrhu Václava Horáčka by se do měst a obcí dostalo nejméně dvakrát tolik. Dvakrát tolik peněz na opravu toho, co je potřeba. Dvakrát více peněz tam, kde se nyní nedostávají. S přímým rozhodováním lidí z vesnic a měst. A pod jejich kontrolou.

Pokud se Vám návrhy Nejkrásnějšího zákona a projektu zrušení ministerských dotací líbí, přijďte to vyjádřit do volebních místností svým hlasem. Dejte nám šanci prosadit zákony, které ušetří miliardy korun a zprůhlední státní i místní správu. Dejte hlas transparentnosti a efektivnosti nakládání s veřejnými penězi. Podpořte, prosím, dobrou věc.

 

Za Váš hlas a podporu Vám předem děkujeme.

 

Jan Farský a Václav Horáček
Vaši kandidáti na poslance za Liberecký krajZpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance