TOP 09 má v Libereckém kraji jasno, kdo ji povede do parlamentních voleb


5.červen 2013

Krajský výbor TOP 09 dnes rozhodl o jedničce a dvojce kandidátní listiny pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Lídrem kandidátky se stal současný poslanec za TOP 09, bývalý dlouholetý starosta Železného Brodu, Mgr. Václav Horáček. Spolu s ním krajský výbor zvolil také primáře liberecké krajské nemocnice, MUDr. Jana Marušiaka, Ph.D.

Oba kandidáti dostali podporu napříč oblastmi, které se voleb zúčastnily – Liberecké, Českolipské, Jablonecké, Turnovské a Semilské. „Osobně mne těší nejen úspěch v těchto primárkách, ale také jejich průběh – období před nimi i ony samy se odehrály ve velmi konstruktivní atmosféře, ve kterých šlo o program a budoucí cíle, nikoli o osobní napadání a očerňování, jak jsme tomu dnes v politice uvyklí,“ řekl krátce po volbě poslanec Mgr. Václav Horáček. „Byl bych rád, kdyby se ve stejném duchu odehrávaly také všechny další stranické volby, a především samotná předvolební kampaň,“ dodal Horáček.

Ocenil, že kraj má z geografického hlediska v této volbě širší zastoupení. „Myslím, že zatímco MUDr. Marušiak bude velmi dobře reprezentovat Liberecko, já osobně mám blízko k Jablonecku a Semilsku. Často jsem ale také v České Lípě či Turnově. Jsem přesvědčen o tom, že také další jména na kandidátní listině představují osobnosti z různých oblastí našeho kraje,“ dodal Horáček.

Nyní bude probíhat především diskuse o programu, se kterým by strana ráda zaujala v červnu příštího roku voliče. „Nemám strach, že bychom v tomto nenašli shodu – chceme se opírat především o lidi s praktickými zkušenostmi z regionů, kteří vědí, co náš kraj trápí a co potřebuje a umí to implementovat do celostátní politiky. Program chceme stavět právě na těchto bodech, nikoli na teoretické politice,“ řekl poslanec Václav Horáček. Uvědomuje si přitom, že celý tým čeká ještě hodně práce, mimo jiné proto, že se bude muset potýkat s vysvětlováním současné vládní politiky. „Je vždy snazší jít do voleb z opozičních lavic, které umožnují prostou kritiku, namísto nutnosti vzít za učiněná a realizovaná rozhodnutí odpovědnost. Jsme nicméně připraveni jít mezi lidi a vysvětlovat,“ uzavřel Horáček. Podle něj je to cíl, na kterém by s MUDr. Marušiakem rád nyní intenzivně spolupracoval.


Kdo je Mgr. Václav Horáček
Václav Horáček (17. srpna 1956 Hořice v Podkrkonoší je český politik a železnobrodský poslanec, od roku 1994 do 2010 byl starostou města Železný Brod, nyní poslanec za stranu TOP 09 a člen klubu TOP 09 a Starostové. Poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl zvolen ve volbách 2010 v Libereckém kraji, a to na kandidátce TOP 09 jako člen SLK. Je jedním ze spoluzakladatelů regionálního hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Je předseda Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a místopředseda Poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové. I nadále aktivně působí v zastupitelstvu města Železný Brod.

Kdo je MUDr. Jan Marušiak, Ph.D.
Absolvoval Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy a nastoupil v liberecké nemocnici. Později se specializoval na cévní chirurgii. Od roku 1999 je primářem cévního oddělení v Krajské nemocnici Liberec. V letech 1992-2002 byl členem ODA, za níž kandidoval v několika volbách na všech úrovních. V roce 1994 byl za tuto stranu zvolen zastupitelem města Liberce. V roce 2009 vstoupil do TOP 09, ve které je členem předsednictva Krajského výboru. V roce 2010 kandidoval do Senátu PČR. Je ženatý, má dvě dcery.

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance