Starostové pro Liberecký kraj


4.květen 2011

Informace politického hnutí Starostové pro Libercký kraj (SLK) ze 4. Zastupitelstva Libereckého kraje ze dne 26. 4. 2011

4. Zastupitelstvo LK se uskutečnilo dne 26. 4. 2011. SLK upozorňuje na následující body programu:

1)      Zastupitelé LK schválili záměr podání žádosti do programu obnovy krajského majetku na MMR a zajištění spolufinancování pro značnou část mostů a komunikací poškozených v srpnu 2010 při povodních v Libereckém kraji (v příloze naleznete materiály). Zastupitelé SLK tento materiál při hlasování podpořili. Materiál byl předložen na základě dlouhodobých připomínek mnoha starostů z postiženého území a také díky tlaku z naší strany na předešlých jednáních krajského zastupitelstva. Přes nároky na spolufinancování z rozpočtu Libereckého kraje v období let 2012 – 2014 vnímáme podání žádostí na MMR za jediný způsob jak tuto mimořádnou situaci řešit. I přes tento postup nemá zatím Liberecký kraj zajištěno řešení oprav a rekonstrukcí na majetku v odhadované hodnotě 827 685 tis. Kč.

2)      Zastupitelé SLK nepodpořili financování sportovních areálů Sport Park Liberec, Ski klub Jablonec nad Nisou, AUTOKLUB Česká Lípa v celkové výši 5,5 mil. Kč. Hlavním důvodem našeho nesouhlasu je nesystémové financování těchto sportovních areálů bez jasného určení na akce. Domníváme se, že v době finančního krachu Sazky jako hlavního garanta financování sportu měly být tyto finanční prostředky použity pro financování sportovních aktivit a oddílů pracujících s dětmi a mládeží.

článek k tématu: http://liberec.idnes.cz/sportovci-se-bouri-liberecky-kraj-pomaha-jen-vyvolenym-piv-/liberec-sport.asp?c=A110428_125024_liberec-sport_ten

3)      Zastupitelé SLK nepodpořili Projekt Modernizace a obnova přístrojového vybavení Komplexního cerebrovaskulárního centra Krajské nemocnice Liberec, a.s., a to zejména s ohledem na neexistence komplexní analýzy potřebnosti přístrojového vybavení. Příspěvek ve výši 10, 5 mil. Kč by podle našeho názoru měl spolufinancovat také minoritní akcionář Statutární město Liberec. Dále je pro nás nepřijatelný způsob komunikace, který používá nové vedení Krajské nemocnice Liberec, které svým akcionářům vzkazuje přes média, že bude v příštím období chtít od akcionářů peníze na financování svých záměrů.

V případě zájmu o další informace je Vám k dispozici Kateřina Malá, tajemnice zastupitelského klubu SLK (zc.murtnec@kls.alam , 723 876 742)

 za klub zastupitelů SLK: Bc. Martin Půta, předseda

Zdroj: http://www.starostoveprolibereckykraj.cz/zpravy-slk.html


Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance