O poštách mohou ještě jednat


10.březen 2011

Jablonecko – Rušení poboček České pošty se odkládá. Zatím. Za obce se postavilo Sdružení místních samospráv i poslanci.

Autor: Jan Sedlák, Jablonecký deník

3.3.2011 8:42

Obyvatelé Skuhrova, Kořenova, Huti a dalších desítek obcí po celé republice si mohou vydechnout. Česká pošta přibrzdila plán rušení svých poboček. Alespoň prozatím. „Již se nebude rušit žádná pošta,“ sdělil Václav Horáček, poslanec PS PČR, předseda Podvýboru pro územní rozvoj a financování veřejné správy.

Právě „jeho“ podvýbor jednal s vedením České pošty, jmenovitě s Petrem Zatloukalem, vrchní ředitel divize Poštovní provoz a logistika a domluvil prozatímní přehodnocení programu Partnerství. Česká pošta nebude do jmenování nového generálního ředitele rušit žádné pobočky, po jeho jmenování ale projekt dále poběží. Měl by ale být průhlednější.

„Pro nás to znamená, že zavření naší pošty je odloženo. Přesto to není vyhraný boj, uvidíme, co bude dál,“ uvedla Jiřina Rybáková, starostka Skuhrova, kde chtěla úřadovnu Česká pošta zrušit již před několika lety. Nově měla být zrušena k 31. červnu.

Česká pošta nabídla obci zřízení takzvaného výdejního místa. To by mělo ale vzniknout nejspíše na místním úřadě, protože v obci nefunguje restaurace ani obchod, když se tato zařízení stávají v mnoha obcích, kde již klasické pošty skončily, právě výdejními místy.

Do dalšího jednání vstoupí i Kořenovští, kde Česká pošta plánovala zrušení všech tří úřadoven. „Snad se naskytnou nové možnosti,“ uvedl Stanislav Pelc, místostarosta rozlohou největší horské obce v Čechách.

Vedení obcí, kde se měly pobočky České pošty zavřít, se ohratzovala i proti jednání státního podniku. „Nikdo s námi nejednal. Prostě přišli a řekli, že se pošta zavírá, nic víc,“ přiblížil Pelc.

Obec s Českou poštou nakonec dojednala vybudování jedné pobočky v budově Obecního úřadu. Tu by obec hradila ze svého.

Nyní by měla Česká pošta sama aktivně vstupovat do jednání. „Při změně systému minimálně šest měsíců předem musejí pracovníci České pošty kontaktovat obce a začít dohadovat podmínky,“ přiblížil poslanec Horáček.

Podvýbor také velmi kriticky hodnotil přístup zaměstnanců Českých pošt v některých oblastech ke starostům a starostkám.

Problémy s rušením poboček České pošty se bude Podvýbor pro územní rozvoj a financování veřejné správy starat i nadále. Starostové dotčených obcí se proto mohou na jeho předsedu Václava Horáčka obracet pomocí mailu.

Podle České pošty optimalizace neznamená rušení pošt, ale změnu struktury. Počítá se zavedením několika typů míst s poštovní obsluhou. Jednou z nich je stávající pobočka České pošty, dále pak Pošta- Partner, v některých případech tzv. výdejní místo ( i tam, kde dříve nebyla pobočka vůbec) – s poštovní motorizovanou obsluhou. Pošta – Partner ve většině případů plnohodnotně zastupuje pobočku České pošty.


http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/o-postach-mohou-jeste-jednat20110303.html

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance