Nezávidím krajským zastupitelům, s kým budou sdílet rozhodování o kraji


26.březen 2013

Skutečně nezávidím svým kolegům z libereckého krajského zastupitelstva, že nyní budou rozhodovat s člověkem, který je podezřelý z týrání politických vězňů v době hluboké totality. KSČM opakovaně tvrdí, že se s vlastní minulostí již vyrovnala a odtrhla se od ní. Právě tím, že na svou kandidátku před volbami umístili Josefa Vondrušku, který nyní zaujme uvolněné místo v krajském zastupitelstvu, ale komunisté dokázali, že opak je pravdou. Jakkoli ctím demokratickou volbu a fakt, že díky ní se pan Vondruška nyní stane krajským zastupitelem, vyjadřuji s tím tímto svůj hlasitý nesouhlas a odpor.

Je to jako facka hozená všem politickým vězňům, všem slušným lidem nejen v Libereckém kraji, ale v celé České republice, když člověk, podezřelý z mučení politických vězňů ve věznici v Minkovicích, ozdoba totalitního režimu, který porušoval základní lidská práva a svobody, se stává v těchto dnech krajským zastupitelem.

Opravdu tak rychle zapomínáme? Opravdu jsme jako národ připraveni na takové plivance do vlastní tváře?

Připomeňme si, co o Josefu Vondruškovi řekl jeden z jeho přímých pamětníků ve věznici v Minkovicích, disident a občanský aktivista John Bok:

 
Dobrý den,

rád bych se vás zeptal, jestli jste ten Vondruška, který se choval k politickým vězňům tak, že by měl být za to zavřený a měl by chodit kanálama. A taky proto, abych nikomu nenadával omylem do komunistických zločinců a úchylných sadistů. Vy se teď možná smějete a myslíte si, jak jste vyzrál nad svými oběťmi a nad osudem. Jiří Gruntorád, Jiří Wolf, Pavel Wonka, Vladimír Hučín, pan Hartman a nespočet jiných politických i nepolitických vězňů jsou věrohodnými svědky vaší bestiality. I prokurátora Urválka nakonec dohnalo jeho svědomí a zbaběle utekl před zodpovědností a oběsil se. Sebevražda však nikdy nemůže sejmout se zločince jeho vinu. Věřím, že přijde den a vy se budete zodpovídat za své zločiny, podlost a zbabělost. Vaše zhovadilost je demonstrována navíc tím, že máte tu drzost být zákonodárcem. Být vámi bál bych se, že někdo z těch, které jste mučil a trýznil vykoná svojí spravedlnost. Nebylo by se co divit neboť když selže právo a spravedlnost, bezmoc nutí oběti brát zákon do svých rukou.

John Bok, v Praze 5. 9. 2006

Ve světle současného dění se obávám, že John Bok měl tehdy pravdu, jen nevěděl jak smutnou. Josef Vondruška, zdá se, skutečně vítězí nad svými obětmi i osudem. Jen český národ by z této výhry neměl mít velkou radost, protože je jeho vlastní prohrou. Nevzdejme se a vyjadřujeme svůj nesouhlas s tímto děním. Dejme KSČM jasně najevo, co si o jejich rozhodnutí myslíme. Nebuďme tiše. Buďme slyšet!

Nemohu dnes, bohužel, být přítomen setkání těch, kterým toto není jedno přímo před budovou Libereckého kraje. Ale takto na dálku, vzkazuji vám všem – děkuji za váš zájem, děkuji za to, že nemlčíte. Nemlčím s vámi!

Zpět

 

Mgr.  Václav Horáček
e-mail: zc.zenats@kecaroh.valcav
web: www.vaclavhoracek.cz

Adresa kanceláře:
Sněmovní 4, 118 26 Praha 1
(mapa)

Adresa kanceláře v regionu:
Podhorská 377/20,
466 01  Jablonec nad Nisou
(mapa)

Úřední hodiny:
po telefonické či e-mailové domluvě

Asistentka:
Ivana Večeřová
e-mail: zc.manzes@23avorecev.anavi
telefon: 602 292 937

Zasílání novinek na e-mail

Budeme Vám zasílat odkazy na nové články na webu. Neunikne Vám žádná novinka!

Odhlášení lze provést z každého příchozího e-mailu.

Poslední fotografie

Web a IT infrastruktura: www.tfnet.cz
© 2013 Mgr. Václav Horáček - oficiální stránky poslance